Implementare curs C3

C3. La cursul „Soft Skills, Communicative Skills and Coaching”, desfășurat în perioada 5-10 septembrie 2021, în localitatea Porto, Portugalia au participat trei cadre didactice din școala noastră, respectiv Lazăr Luminița, Simionescu Marinela – profesori învățământ primar și Roman Cristian Ion – profesor limba engleză.

Participanții la curs au susținut în școală, în format mixt (fizic și online), în luna octombrie 2021, o sesiune de informare despre „Tehnicile de coaching” pentru stabilirea și menținerea unei relații autentice în clasă și în școală.

Prezentare Lazar Luminita si Simionescu Marinela

Prezentare Roman Cristian Ion

Soft Communicative skills coaching September 2021

Începând din noiembrie 2021 au realizat lunar, câte o activitate interactivă pe ciclu de învățământ în care au fost prezentate modele de coaching pentru combaterea fenomenului de bullying și reducerea comportamentului agresiv și a violenței fizice și verbale în școală.

Detalii despre aceste activități găsiți pe paginile următoare:

Implementare curs C3 – Lazăr Luminița

Implementare curs C3 – Roman Cristian Ion