Mobilități

Proiectul Erasmus+ „Siguranța online și offline în școala viitorului” derulat de Școala Gimnazială „Constantin Gh. Marinescu” în perioada 1 septembrie 2020-30 iunie 2022 cuprinde 6 cursuri de formare Erasmus+ derulate în 5 țări europene, la care vor participa 18 cadre didactice din școala noastră, respectiv 1 profesor pentru învățământul preșcolar, 7 profesori pentru învățământul primar si 10 profesori pentru învățământul gimnazial. Detalii despre derularea acestor mobilități găsiți pe paginile dedicate:

C1. Cursul „Conflict Management, Emotional Intelligence and Bullying Prevention”: Berlin, Germania

C2. Cursul „Creativity in Teaching and Learning using ICT: The Digital Classroom”: Madrid, Spania

C3. Cursul „Coaching: a Powerful Tool”: Porto, Portugalia

C4. Cursul „Anti-Bullying: School Strategies towards Success”: Barcelona, Spania

C5. Cursul „Interactive technologies and project-based learning for the future classroom”: Bruxelles, Belgia

C6. Cursul „Digital Turn: How to make your school more digital”: Tallin, Estonia