Implementare curs C4

C4. La cursul „Anti-Bullying: Effective Methods to Prevent Bullying”, desfășurat în perioada 6-10 septembrie 2021, în Barcelona, Spania au participat trei cadre didactice din școala noastră, respectiv Coreschi Iulia – profesor limba română, Huțanu Ana-Viorica – profesor educație tehnologică și Vasile Mădălina – profesor geografie.

Cei trei participanti la curs, au susținut în școală, în format mixt (fizic și online), în octombrie 2021, workshop-ul „Metode eficiente de prevenire a bullying-ului”, la care au participat, în condițiile impuse de pandemie, doar profesorii școlii noastre.

Prezentare Coreschi Iulia si Hutanu Ana

Prezentare Vasile Madalina

Exercitiu de autocunoastere

Începând din noiembrie 2021, resursele acestui workshop „Metode eficiente de prevenire a bullying-ului” au fost folosite în cadrul orelor de consiliere și orientare la clasele primare și gimnaziale și în ședințele cu părinții.